Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 

W bieżącym roku obchodzimy 68 rocznicę tragicznej walki stoczonej   17 października 1944 roku w Dąbrach przez  samodzielny pluton  dywersyjny   ?Regina II?, wydzielony z I batalionu "Barbara" 16 pp  AK. Tegoroczne uroczystości mają charakter szczególny, gdyż zostały ubogacone ceremoniałem poświęcenia  i nadania sztandaru oraz imienia Żołnierzy Armii Krajowej  Oddziału Regina II dla Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim.


Zaświadcza to o dużym szacunku władz samorządowych, mieszkańców, nauczycieli i uczniów dla kultywowania polskich tradycji orężnych a przede wszystkim o pamięci dla tych, którzy na Ołtarzu Ojczyzny złożyli w ofierze swoją krew i życie.


Organizatorzy uroczystości rocznicowych zapraszają 14 października 2012 roku na Dąbry, gdzie o godz.11/oo rozpocznie się uroczysta Polowa Msza Święta. Następnie będzie miało miejsce   poświęcenie sztandaru a także zostanie przeprowadzony Apel Pamięci, jak również nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem w Dąbrach.   Dalsza część uroczystości od godz. 13/15 będzie kontynuowana w Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim.


Należy podkreślić, że jest to już trzecia szkoła w powiecie tarnowskim, która przyjęła imię związane z 16 pp  AK a ściślej z I Batalionem AK "Barbara"
Krzysztof Sikora Warszawa październik 2012

Attachments:
Download this file (Zaproszenie.pdf)Zaproszenie.pdf